Dlaczego regeneracja pomp hydraulicznych się opłaca?

Dlaczego regeneracja pomp hydraulicznych się opłaca?

Jeżeli zauważyliśmy, że w naszym samochodzie coraz gorzej działa wspomaganie kierownicy, to prawdopodobnie uszkodzeniu uległa pompa hydrauliczna pracująca w tym układzie. Możemy znaleźć ją pod maską auta, obok zbiorniczka na płyn. Jeżeli widzimy jakiekolwiek wycieki bądź słyszymy dziwne odgłosy podczas kręcenia kierownicą, to może się okazać że potrzebna będzie naprawa pompy hydraulicznej. Na szczęście nie jest to żadnym problemem. Natomiast usługa jest o wiele tańsza niż zakup nowej pompy, a w przeciwieństwie do zakupu używanej – otrzymamy na zregenerowaną pompę gwarancję.

Jak wygląda regeneracja pomp hydraulicznych?

Gdy oddamy naszą pompę do naprawy, serwisanci najpierw ocenią czy można przeprowadzić taką operację. W tym celu urządzenie zostanie rozebrane na części pierwsze, a następnie dokładnie sprawdzone. Naprawę wyklucza między innymi pojawienie się głębokich wżerów i rys w korpusie. Jednak jest to rzadko kiedy spotykana sytuacja, dlatego nie musimy się o to martwić. Naprawa pomp hydraulicznych najczęściej obejmuje wymianę startych łopatek oraz łożysk, które powodują powstawanie nieszczelności na osi obrotu i zarazem wyciek płynu na zewnątrz. Nie można też zapomnieć o wymianie wszystkich uszczelnień, co serwisanci również przeprowadzą. Na koniec pompa zostanie sprawdzona na stole do badań, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że urządzenie będzie działać poprawnie.

Jakie przewagi ma naprawa pomp hydraulicznych?

Przede wszystkim oszczędzamy pieniądze. Koszt naprawy jest o wiele mniejszy niż zakup zupełnie nowego podzespołu. Po drugie nie musimy obawiać się, że urządzenie nie będzie działać poprawnie albo szybko się zepsuje, co może mieć miejsce w przypadku gdy instalujemy pompę używaną. Regeneracja pomp hydraulicznych ma przede wszystkim tą zaletę, że otrzymujemy gwarancję na naprawiony sprzęt. Jeżeli dojdzie do ponownej awarii, dalsze prace będą bezpłatne. Nie musimy też obawiać się o obniżone parametry pracy pompy, ponieważ serwisanci dokładnie sprawdzą ją przed wysłaniem do klienta.